Psyche i Wilczego strona podróżnicza

Polskie wycieczki krajoznawcze szlakiem psyche i Wilczego Światowe wycieczki krajoznawcze szlakiem psyche i Wilczego

Prawdziwy podróżnik nie ma ustalonych planów i nie skupia się na dotarciu.
- Lao Tzu (570-490 p.n.e.)

Nie umiemy spędzać czasu przed telewizorem. Wolny weekend? - świetnie, to dokąd nas oczy poniosą tym razem?...:-)

Wszystkie wyprawy

Spotkania z bywalcami #żagle

Rejsy po morzach, oceanach i sadzawkach

Wyjazdy na nurkowanie

Wycieczki rowerowe

Spotkania klubów motoryzacyjnych

Uwaga: relacje z wypraw od początku 2014 roku publikujemy na nowej stronie: psyche.wilczy.pl.

Relacje ze starszych wypraw wciąż możecie obejrzeć poniżej:

Safari nurkowe, Egipt, 9-16.11.2013 r.
Pojechałam do Egiptu oglądać wielbłądy i tego się będę trzymać... A że przy okazji trochę się ponurkowało...;) Wilczy był zachwycony! No dobra - Morze Czerwone pod wodą jest piękne, niech mu tam :)

Nurkowanie w Jeziorze Powidzkim, Giewartów, 17-18.08.2013 r.
Niespodziewane spotkania, pianka - morderca, podwodny świat, duża rybka... czyli Jezioro Powidzkie i psyche wraca do nurkowania :) Jak to się robi po latach przerwy...;)

BIG JUMP z GEPN, Jeziorko Mamucie koło Garwolina, 14.07.2013 r.
BIG JUMP, czyli inicjatywa dla czystych rzek na swój sposób zrealizowana przez GEPN, czyli Grupę Eksplorującą Podwarszawskie Nurkowiska :)

Jezioro Świętajno, 7-8.07.2012 r.
Chciało mi się na Mazury, więc wzięłam Wilczego, Zuzannę i pojechaliśmy... Ale nie trafiliśmy na takie Mazury, jakie pamiętam, oj nie!

Lanckorona i okolice, 7-10.06.2012 r.
Mieszkaliśmy w Lanckoronie, w przepięknej Willi Zamek; Wilczy nurkował w Zakrzówku i na Koparkach, a na koniec zwiedziliśmy Kopalnię Soli "Wieliczka" :)

Zlot forum Nuras, Łagów, 18-22.04.2012 r.
Suche skafandry, mokre pianki, wężyki, butle, zawory, automaty... Cała masa splątanych ze sobą akcesoriów na kilka dni przesłoniła mi świat. A wszystko działo się w Łagowie podczas zlotu forum Nuras :)

Boszkowo 2011, 27-29.05.2011 r.
Sprzątanie jeziora Dominickiego oraz spotkanie Forum-Nuras, czyli dwa w jednym. Wilczy nurkuje, psyche bawi się aparatami fotograficznymi, a już wspólnie obżeramy się smakowitościami z grilla i, jak zwykle, nie wysypiamy.

Dziki Zachód, 4-19.06.2010 r.
Tam nas jeszcze nie było - na dzikim zachodzie naszego pięknego kraju :) Postanowiliśmy zniszczyć białą plamę na naszej mapie i... w 2 tygodnie zrobiliśmy 2500 km po zachodnich i południowo-zachodnich zakątkach Polski :) Wrażeń mnóstwo, zwiedzaliśmy hurtowo, co popadnie, więc zamki, sztolnie, bunkry, kopalnie...;)

Nurkowanie mazurskie, Leleszki, 17-19.07.2009 r.
Ciemno, zimno, widoczność na pół metra w porywach do metrów dwóch, paprochy dookoła, dwadzieścia kilo na plecach i do domu daleko. Czyli Wilczy nurkuje w jeziorze Leleskim ;)

Egipt, kurs nurkowania, 16-23.11.2007 r.
Postanowiliśmy wrócić do Egiptu, do kolorów Morza Czerwonego. A żeby nie marnować czasu - pojechaliśmy na kurs nurkowania :) Prócz certyfikatów przywieźliśmy jedno wrażenie: Egipt się cywilizuje :) Wrócimy tam po kolejny certyfikat...

Egipt, Hurghada, listopad 2002 r.
Pierwszy wspólny kontakt z bardzo kolorowym podwodnym światem. Poza tym, przez połowę wyjazdu psyche narzekała, że chce do Grecji, a Wilczego stresowali uliczni sprzedawcy - potem jakoś się przyzwyczailiśmy, choć nie było łatwo :)
Relacja ewenement - przygotowana w 2009 roku, ponad 6 lat po wyprawie!